fbpx

Problemy naczyniowe

Skąd się biorą problemy naczyniowe?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na powstawanie skórnych problemów naczyniowych. Na niektóre nie mamy wpływu (uwarunkowania genetyczne, cienki naskórek, jasna karnacja), inne wynikają z naszych codziennych przyzwyczajeń (opalanie się na słońcu bez stosownych środków ochronnych, naświetlanie skóry na solarium, zbyt duża ilość alkoholu i kawy w diecie, nadwaga czy otyłość), które sprawiają, że skóra staje się wrażliwa.

Niezależnie od przyczyny, są to zmiany raczej niepożądane i naturalnym jest szukanie sposobów ich uniknięcia. Można zmienić złe nawyki, można bardziej dbać o skórę (ochrona przed słońcem, kremy, balsamy, zabiegi na ciało), jednak co w sytuacji, gdy zmiany już wystąpią?

 

Usuwanie zmian naczyniowych

Z pomocą w walce ze  zmianami naczyniowymi przychodzą nauka i nowoczesna technika. Teraz, bez udziału skalpela, stosując nieoperacyjne metody możemy walczyć z:

  • rozszerzonymi naczyniami i teleangiektazjami,
  • rumieniem naczyniowym,
  • trądzikiem różowatym,
  • naczyniakami,
  • znamionami naczyniowymi,
  • zmianami naczyniowymi na nogach.

Na poszczególnych podstronach zagadnienia „Problemy naczyniowe” przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów zmian naczyniowych, opisujemy przyczyny ich powstawania oraz proponujemy metody ich usuwania. O doborze odpowiedniej metody decyduje zawsze lekarz z naszej kliniki konsultując każdego pacjenta przed przystąpieniem do któregokolwiek z zabiegów.

zarezerwuj wizytę

CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?
REZERWUJ