Problemy naczyniowe

Skąd się biorą problemy naczyniowe?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na powstawanie skórnych problemów naczyniowych. Na niektóre nie mamy wpływu (uwarunkowania genetyczne, cienki naskórek, jasna karnacja), inne wynikają z naszych codziennych przyzwyczajeń (opalanie się na słońcu bez stosownych środków ochronnych, naświetlanie skóry na solarium, zbyt duża ilość alkoholu i kawy w diecie, nadwaga czy otyłość), które sprawiają, że skóra staje się wrażliwa.

Niezależnie od przyczyny, są to zmiany raczej niepożądane i naturalnym jest szukanie sposobów ich uniknięcia. Można zmienić złe nawyki, można bardziej dbać o skórę (ochrona przed słońcem, kremy, balsamy, zabiegi na ciało), jednak co w sytuacji, gdy zmiany już wystąpią?

 

Usuwanie zmian naczyniowych

Z pomocą w walce ze  zmianami naczyniowymi przychodzą nauka i nowoczesna technika. Teraz, bez udziału skalpela, stosując nieoperacyjne metody możemy walczyć z:

  • rozszerzonymi naczyniami i teleangiektazjami,
  • rumieniem naczyniowym,
  • trądzikiem różowatym,
  • naczyniakami,
  • znamionami naczyniowymi,
  • zmianami naczyniowymi na nogach.

Na poszczególnych podstronach zagadnienia „Problemy naczyniowe” przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów zmian naczyniowych, opisujemy przyczyny ich powstawania oraz proponujemy metody ich usuwania. O doborze odpowiedniej metody decyduje zawsze lekarz z naszej kliniki konsultując każdego pacjenta przed przystąpieniem do któregokolwiek z zabiegów.

zarezerwuj wizytę

CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

REZERWUJ