Usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego
Zdarza się, że tatuaż nie spełnia naszych oczekiwań, że źle się z nim czujemy, że rodzice tego nie aprobują lub adresat przestał być aktualny, zmieniamy zdanie i chcielibyśmy tatuaż usunąć.
Tatuaże to od wieków stosowana forma zdobienia skóry, polegająca na wprowadzeniu do niej barwnika. Od wielu już lat tatuaż przeżywa renesans i coraz częściej zdobimy swoją skórę. Czasem to impuls chwili, którą chcemy utrwalić, czasem szaleństwo młodości, czasem przekora i bunt, często moda i maniera, a czasem metoda oznaczania hierarchii w świecie subkultury czy półświatka.
Tatuaże mogą być kolorowe lub jednokolorowe, amatorskie lub profesjonalne, głębokie i powierzchowne np. makijaż permanentny, wchłaniający się po kilku latach. Tatuaże mogą być również pourazowe.
Usuwanie tatuaży laserem
Najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą jest zabieg laserowy, a wśród laserów najlepsze efekty uzyskuje się stosując laser typu Q-switch. Laser ten charakteryzuje się bardzo krótkim, nanosekundowym impulsem, który absorbowany jest w zależności od długości światła, przez określone kolory. I tak długość światła 1064nm pochłaniana jest przez kolor czarny i granatowy, a kolor czerwony absorbuje światło o długości 532nm, niebieski 585nm. Mechanizm usunięcia barwnika zdeponowanego w tkankach jest reakcją rozbijającą cząsteczki barwnika na drobinki, które usuwane są przez komórki układu immunologicznego organizmu.
Zabieg zazwyczaj trzeba powtórzyć kilkakrotnie, zależy to przede wszystkim od ilości barwnika, ale także od tego czy tatuaż wykonany był w sposób profesjonalny – barwnik wówczas znajduje się na stałej, tej samej głębokości, czy też w sposób amatorski, wówczas drobinki barwnika wprowadzone są na różne głębokości do skóry.
O zabiegu
Zabieg może być bolesny – można zastosować znieczulenie miejscowe kremem nakładanym na około godzinę przed zabiegiem.
Po zabiegu skóra często jest uszkodzona, ale goi się bez pozostawiania trwałych śladów, czasem tylko może wystąpić przebarwienie lub odbarwienie. Obszaru poddanego terapii nie wolno opalać.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby wpływające na proces gojenia, stosowanie leków światłouczulających lub zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców, ciąża.
zarezerwuj wizytę
CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?