KWAS HIALURONOWY

czym jest?

Kwas hialuronowy to polisacharyd,  występujący  w skórze, który ma taką samą postać u wszystkich gatunków i we wszystkich rodzajach tkanek. Fizjologicznie wiąże on i magazynuje wodę w tkankach. Jego ilość zmniejsza się naturalnie w miarę upływu czasu, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. Unikatowa technologia produkcji kwasu hialuronowego służącego do celów medycznych opiera się na biofermentacji, co całkowicie niweluje ryzyko zakażeń międzygatunkowych i powstawania reakcji alergicznych.

Kwas hialuronowy całkowicie integruje się ze skórą, nie zakłóca jej naturalnych funkcji, zapewnia swobodny przepływ substancji odżywczych, tlenu i hormonów. Jego wielką zaletą jest fakt, że z czasem ulega specyficznej biodegradacji. Oznacza to, że w miarę upływu czasu powoli wchłania się, natomiast objętość wypełnienia pozostaje taka sama. Można więc bez obaw decydować się na „dodanie sobie urody” zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Nie istnieją bezwzględne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jego trwałość jest indywidualna. Zależy od wielu czynników, takich jak wiek, typ skóry, styl życia i aktywność mięśni twarzy.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Kwas hialuronowy, w postaci przezroczystego żelu, podaje się bardzo cienką igłą  lub kaniulą w miejsce wymagające korekcji. Efekt jest natychmiastowy. Po zabiegu utrzymuje się zaczerwienienie, obrzęk i tkliwość w miejscu wstrzyknięcia, które mijają średnio po 1-2 dniach. Lekarz zaleci stosowanie wówczas odpowiedniej maści, która znacznie przyspiesza ustępowanie w/w objawów.

WSKAZANIA

Kwas hialuronowy służy do korekcji zmarszczek, bruzd i fałdów o różnej głębokości (mimiczne, śmiechu, „kurze łapki”, bruzdy wokół ust, między brwiami, fałdy nosowo-wargowe). Przy jego pomocy można uwydatnić, powiększyć i poprawić kształt ust. Zabiegi są bardzo dobrze znoszone zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, bezpieczne, wykonywane w warunkach zapewniających pełną sterylność. Są praktycznie pozbawione przeciwwskazań, bezbolesne. W niektórych sytuacjach lekarz stosuje miejscowe preparaty znieczulające lub wykonuje znieczulenie przewodowe. Rezultaty są natychmiastowe. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, ponieważ jest również naturalnym składnikiem skóry.

Pacjentom, u których w przeszłości występowała opryszczka  zaleca się profilaktyczne stosowanie doustnych leków przeciwwirusowych  na trzy dni przed planowanym zabiegiem i trzy dni po zabiegu.

Dokładny opis preparatów kwasu hialuronowego oraz pełną listę zaleceń pozabiegowych lekarz przedstawi pacjentowi w czasie konsultacji. Udzieli również odpowiedzi na pytania związane z możliwością spełnienia oczekiwań pacjenta. W celu uzyskania optymalnych efektów, lekarz proponuje czasem łączenie różnych metod bezoperacyjnego usuwania zmarszczek.

W czasie konsultacji związanej z medycyną estetyczną lekarz, po zbadaniu pacjenta i zebraniu z nim wywiadu, przedstawi indywidualny program związany z zapobieganiem procesom starzenia się i niwelowaniem jego oznak.

WARTO WIEDZIEĆ

Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępują.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego,  również mogą być stosowane w przypadkach lipoatrofii twarzy występującej u osób zakażonych wirusem HIV. Głębokość iniekcji waha się od wstrzyknięć w podskórną tkankę tłuszczową do podawania nadokostnowego.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym poprzez wstrzyknięcie środka znieczulającego w miejsce planowanego podania preparatu, po zdezynfekowaniu powierzchni skóry wykonuje się mikro nacięcie skóry przez które wprowadza się kaniule do podania preparatu. Po zabiegu w miejscu podania może dojśc do obrzęku, zaczerwienienia, niewielkich nierówności, te objawy mogą utrzymać się do 48 godzin po zabiegu.

JAKIE PROBLEMY ROZWIĄZUJE?

KWAS HIALURONOWY

zarezerwuj wizytę

CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

REZERWUJ