MEZOTERAPIA
czym jest?
Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej.
Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.
Zabiegi może wykonywać tylko lekarz przy pomocy igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.
W mezoterapii należy sporządzać roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaninę trzech substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.
PRZECIWSKAZANIA
- alergie,
- ciąża,
- cukrzyca,
- stany zapalne na skórze, ropne, opryszczka, rany,
- skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców).
TECHNIKA ZABIEGÓW
Przed przystąpieniem do zabiegu, należy dokładnie oczyścić skórę (bardzo starannie usunąć makijaż), a następnie zdezynfekować miejsca do zabiegu np. wodą utlenioną.
Preparat podajemy wykonując wstrzyknięcia śródskórne, na głębokość 0,5-4 mm, w odstępie, co 4-5 mm. Używamy do tego igły o wymiarze 0,4 x 4 mm. Ostrzykujemy całe powierzchnie wymagające regeneracji. W przypadku zmarszczek nakłucia robimy wzdłuż zmarszczek, a następnie w odstępach po obu stronach bruzd. Można ostrzykiwać wszystkie zmarszczki: kurze łapki, zmarszczki mimiczne ust, cienkie zmarszczki na policzkach i szyi. Po ostrzyknięciu obserwujemy pojawianie się małych pęcherzyków, które znikają po kilku minutach. Po zabiegu ponownie dezynfekujemy miejsca wkłucia.
NIEDOGODNOŚCI I ZJAWISKA MOGĄCE WYSTĄPIĆ W TRAKCIE ZABIEGÓW
- ból podczas wstrzyknięć jest niewielki i może zostać ograniczony poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego ,
- wybroczyny lub siniaczki są niewielkie, wchłaniają się w ciągu kilku dni po zabiegu,
- rumień, obrzęk może się utrzymywać do kilku, kilkunastu godzin po zabiegu, nie jest to jednak objaw uczulenia tylko reakcja skóry na nakłuwanie,
- stany zapalne w miejscach wstrzyknięć są bardzo rzadkie,
- reakcje alergiczne są bardzo rzadkie, najczęściej przejściowe, jeśli występują objawiają się rumieniem i świądem.
ZALETY MEZOTERAPII
Dzięki niej, w sposób niechirurgiczny, można poprawić kondycję i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe) stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.
Mezoterapia to także bardzo skuteczna metoda w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy (minoksydyl, dekspantenol i oligoelementy) powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania, możliwe jest nawet odrastanie włosów.
Aby osiągnąć oczekiwane efekty, należy wykonać serię zabiegów – najczęściej wg schematu: jeden zabieg tygodniowo wciągu 8 tygodni, a następnie zabiegi podtrzymujące – jeden miesięcznie, w ciągu 3-6 miesięcy, ale oczywiście schemat ten jest indywidualnie modyfikowany w zależności od zapotrzebowania i reakcji skóry pacjenta, Należy również pamiętać, że spodziewane efekty nie występują natychmiast – wymagają powtórzeń zabiegów i czasu niezbędnego do uzyskania pożądanych reakcji.
Ta nowoczesna metoda regeneracji i odżywiania cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry ciała, co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie.
JAKIE PROBLEMY ROZWIĄZUJE?
zarezerwuj wizytę
CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?