Laserowa plastyka dolnych powiek

Przy wiotkiej, pomarszczonej, obwisłej skórze dolnych powiek mamy kilka opcji leczenia. Wybór metody zależy od stopnia zaawansowania problemu.

Operacyjne

Jest to bardzo radykalna metoda dająca dobre wyniki w sytuacji tzw. opuchniętych, obwisłych dolnych powiek. W znieczuleniu miejscowym z cięcia poprzez spojówkę usuwa się tłuszcz , który jest powodem „opuchniecia“ powiek, jednoczasowo można wykonać zabieg laserowy, poprawiający napięcie skóry dolnej powieki.

Pełna ablacja laserem CO2

Usuwa się całą powierzchnię skóry. Gojenie 7-10 dni, rumień do 3 miesięcy.  Zabieg wykonywany w znieczuleniu  kremem.

Zabieg  laserem fraksyjnym  CO2

Zabieg polega na  punktowym  odparowaniu powierzchownych warstw skóry, z pozostawieniem mostków nienaruszonej skóry. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Regeneracja skóry trwa kilka dni, niewielki rumień po zagojeniu może utrzymywać się dłużej.  Zabieg można powtórzyć po 4 tygodniach.

Zabieg laserem fraksyjnym Mosaic

Laser powoduje mikropunktowe podgrzanie skóry,  stymulujące naturalne procesy naprawcze tkanek. Wykonywany w znieczuleniu kremem. Zazwyczaj wykonuje się serię kilku zabiegów w odstępie co 4 – 6 tygodni.

Infini RF

Przebudowa kolagenu rozpoczyna się około 20 dnia po zabiegu i trwa około 3-6 miesięcy, ale  pozytywne efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu na skutek kurczenia się włókien pod wpływem temperatury.

Toksyna botulinowa

Przy niewielkich zmianach dolnych powiek można wykonać zabieg relaksujący drobne zmarszczki.

Kwas hialuronowy

Rozważyć można również zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – wypełnienie  doliny łez czy poprawienie napięcia skóry mezoterapią kw. hialuronowym.