OBLITERACJA ŻYLNA (EVRE)

czym jest?

Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, obarczony niskim ryzykiem powikłań. W porównaniu do laserowego zamykania żylaków znacznie niższe ryzyko oparzenia skóry.

W znieczuleniu miejscowym nakłuwa się zmienioną żyłę, wprowadza do niej sondę z końcówką , która  koaguluje- zamyka żyłę. Nie wymaga cięć  w pachwinie i przy kostce. Po zabiegu nie ma dolegliwości bólowych i pacjent samodzielnie Mozę wrócić do domu i normalnej aktywności . Wskazane jest tylko noszenie przez tydzień opaski lub pończochy uciskowej. Zamykanie żylaków tą metodą daje  wyniki porównywalne do klasycznej operacji.Nie daje jednak siniaków,  obrzęku,  blizn, przebarwień.

 

PRZECIWWSKAZANIA
  • Wszczepiony rozrusznik
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Ciąża
  • Miażdżyca tętnic kończyn dolnych
  • Infekcje skórne
WSKAZANIA

Leczenie pajączków

Przełom w leczeniu tych zmian w porównaniu do skleroterapii, dużo prostszy  sposób, mniej bolesny. Polega na delikatnych nakłuciach bardzo cienką igłą naczynek  i zamknięcia ich falą radiową. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia , nie wymaga ucisku po zabiegu.

Przez okres 2-3 tygodni na  skórze utrzymują się  mikrostrupki,  które odpadają nie pozostawiając  śladu. Zabieg nie pozostawia przebarwień i reakcji typu matting [ powstania siatki nowych naczyń]. Przy bardzo dużej ilości pajączków może być konieczne wykonanie kilku zabiegów.

JAKIE PROBLEMY ROZWIĄZUJE?

zarezerwuj wizytę

CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

REZERWUJ